Bramy przemysłowe – jakie są najczęściej spotykane ich rodzaje

Dużo firm korzysta z najróżniejszych hal czy magazynów, niektóre z nich mają szerokie i wysokie drzwi, przez jakie wjechać może duże auto. Aby takie miejsce zabezpieczyć jedna odpowiednio przed wejściem niepowołanych gości oraz zewnętrznymi czynnikami, to najczęściej się wykorzystuje rozmaite bramy przemysłowe. Bramy takie są dostępne w dużej ilości wersji, w zależności jaką mają mieć funkcjonalność i gdzie odbędzie się ich montaż. W pierwszej kolejności charakteryzować się powinny odpowiednią solidnością i wytrzymałością.

Głównie z tego powodu, że często są to duże elementy, mające powierzchnię nawet powyżej dziesięciu m2. To ma też znaczenie na czynnik, na jaki dużo osób nie zwraca zupełnie uwagi, a mianowicie na wiejący wiatr. Na tak duże powierzchnie przy silnych podmuchach będą działać naprawdę duże siły, dlatego też zarówno budowa skrzydeł jak również zawiasów i ramy musi dać sobie radę. To w dużym stopniu zależy od materiału, jaki się wykorzysta do produkcji.

Najczęściej stosowana jest obecnie stal, zarówno z powodów ekonomicznych jak i praktycznych. Konstrukcje z niej wykonane są mocne i wytrzymałe, a po odpowiednim pomalowaniu także odporne na korozję. Lecz wadą stali jest niezbyt mała waga, dlatego jeśli ten parametr jest istotny, to można wybrać lżejsze aluminium. Poza niższą wagą zapewnia ono podobne parametry wytrzymałościowe co stal, lecz przy nim liczyć się należy z wyższym kosztem.

+Reklama+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY