Czy wolno uzyskać alimenty na rzecz jednego z współmałżonków?

Istnienie nie jest jak buła z masłem – ani tak apetyczne, ani tak łatwe i proste w trawieniu, jednak nie ma co popadać w skrajności, gdyż każdy problem ma własne rozwiązanie, przy czym tym prościej kwestię ukończyć, im lepszymi dysponujemy środkami, oraz narzędziami. W zagadnieniach prawnych, gdy nic nie jest takie jak być powinno oraz brak już nam pomysłów, nie ma co zwlekać, jedynie udać się do adwokata.

Prawdopodobnie odnajdą się osoby, jakie krzywią się na słowo adwokat oraz temu analogiczne, jednocząc te profesje z drożyzną i darmozjadami, lecz to tylko nieliczne głosy. Jednakowoż mecenas jest po to, żeby służyć nam prawną pomocą, a używając prostszego sformułowania – robić to, o czym my mamy niewielkie pojęcie.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w sprawie alimentów, czy spadku, wystarczy jedynie skorzystać z adwokat Łomianki. I to już główna zaleta, a kolejne są nie mniej atrakcyjne. Po pierwsze, chronimy czas i energię, jaką przeważnie tracimy na zdzieranie butów w urzędach, gdzie od nieprzystępnych urzędników słyszymy cały czas „źle” lub ewentualnie „nie” bądź na pisanie notorycznie negowanych pism, na ogół z przyczyny nieumiejętnej argumentacji lub braku paru zawijasów czy kropek. A prawnik wie z czym iść do urzędów, sądów czy służb porządkowych.

Po drugie oraz ostatnie, bo więcej nie należy – z mecenasem mamy pokaźniejsze szanse w starciu z twardym prawem. Radca prawny, w opinii większości, to ten sam zawód, co mecenas. Czyli rozróżnienie jest sztuczne, choć do niedawna istniała zasadnicza różnica – otóż radca, pracujący dla jakiejś korporacji, mógł być jej obrońcą, jednakowoż nie w wypadku spraw np. karnych. Z kolei mecenas w stanie, ale pod warunkiem, iż nie pozostawał w stosunku pracy z reprezentowanym konsumentem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY