Inspiracje do dekoracji mieszkalnych wnętrz – drewno oraz natura

Niekiedy wiemy czego pragniemy, niemniej jednak nie umiemy tego określić. Wydaje się, że nie powinniśmy brać się za coś na czym się nie znamy, jednakowoż w przypadku wystroju wnętrz to my mamy być zadowoleni. Jeśli więc skonstruowany przez nas dekorator jest niesłychanie samodzielny i ciężko jest przekazać mu to co chcemy ujrzeć w finalnym etapie prac w naszym domu, to powinniśmy mu to pokazać. Najodpowiedniej zrobić to przez dokładne oznaczenie mu pewnych aranżacji w sklepach meblowych czy też pismach wnętrzarskich. Co zajmujące często właściciele mieszkań stwierdzają, że sami są w stanie poradzić sobie z wystrojem mieszkalnych wnętrz i wypatrują wszelkich inspiracji. Jeśli ktoś ma do tego faktyczny talent to może rzeczywiście zdziałać cuda.

Wystarczy, iż zobaczy coś co go zainspiruje. Może to być jeden mebel, czy również perfekcyjna rama na kominek. I ten jeden detal może mu podpowiedzieć w jaki sposób będzie wyglądać całe pomieszczenie. Jeżeli, nawet zainspirowani, nie czujemy się na siłach, żeby zaprojektować wystrój całego wnętrza, musimy porozumieć się z dekoratorem. Na zapytanie o perfekcyjną inspirację w przypadku wystroju mieszkalnych wnętrz wielu dekoratorów odpowiada, iż bezsprzecznie natura. To oczywiście wycieczki do lasu, w góry czy również nad morze są najlepszym sposobem na wypatrywanie pomysłów na dekoracje.

W pewnych momentach wolno je nawet zrobić samemu. Wystarczy wyobraźnia oraz zdolności manualne by z kawałka drewna wykonać bardzo stylową osłonkę na donicę – zobacz też ekspandowany korek. Nieraz jeden liść może pomóc w wykończeniu malowania ścian. Taki pionierski szlaczek oddzielający ścianę od sufitu może być wspaniałym uzupełnieniem klasycznego wystroju na przykład salonu.

Jeszcze kilkanaście lat temu ludzie ozdabiali swoje domy porożami czy także wypchanymi zwierzętami. To były niezmiernie drastyczne dekoracje, które dzisiaj są już pase. Dziś zwierze ma inspirować. Figurki są jak najbardziej w modzie. Wiele osób spędza długie godziny na małych targach w poszukiwaniu figurek drewnianych wykonanych przez lokalnych rzeźbiarzy. To znakomite uzupełnienie pokoju, jakiego wystrój zainspirowany jest naturą. Trzeba tylko wiedzieć ile takich akcesoriów jesteśmy w stanie postawić w pomieszczeniu, żeby go nie zagracić.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY