Jak znaleźć dobrą, sprawdzoną wagę do laboratorium

Jednym z podstawowych, które są spotykane w większości laboratoriów, są najróżniejsze wagi. Zależnie od charakteru wykonywanych badań będą one miały różną dokładność. Czasami potrzeby pod tym względem będą naprawdę wysokie, z tego też powodu bardzo dużą rolę odgrywa to, jakie urządzenia się do tego zakupi.

Przede wszystkim najważniejszym aspektem przy wyborze jest odpowiednia precyzja i dokładność. A ta jest uzależniona od tak zwanej rozdzielczości wagi, to znaczy minimalnej różnicy ciężarów, które da się zmierzyć. Precyzja urządzenia uzależniona jest od konkretnych potrzeb placówki, trzeba pamiętać że bardziej dokładne wagi ohaus wiązać się też będą z potrzebą poniesienia wyższych kosztów na ich zakup. Kolejnym z ważnych parametrów technicznych, na który trzeba zwrócić swoją uwagę przy wyborze, będzie zakres mierzonych mas. To w niektórych sytuacjach ma duże znacznie, a klienci często zapominają o tym wyłącznie się skupiając na precyzji.

Czasami do mierzenia będą też lekkie, ale duże objętościowo próbki czy materiały, i z kolei tutaj przyda się to, żeby waga posiadała konstrukcję to umożliwiającą. Niezwykle istotne będzie, żeby się upewnić czy dane urządzenie sprzedawane jest z certyfikatem kalibracji. Certyfikat ten potwierdza, że waga jest prawidłowo zaprojektowana i wykonana, i co najważniejsze że będzie spełniać wszystkie wymagania techniczne. Wiele wag wyposażonych jest w dodatkowe funkcjonalności, w wielu przypadkach bardzo się one przydają podczas pracy na co dzień.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY