Jakie funkcjonalności i możliwości posiadać powinien wideodomofon

Bezpieczeństwo swojego dobytku to jedna z najważniejszych spraw, o jakie trzeba zadbać. Bardzo mogą w tym pomóc zaawansowane technologicznie urządzenia, jakie nie tylko dużo lepiej chronią cały budynek, lecz również umożliwiają dużą wygodę obsługi. Niewątpliwie zaliczają się do takich wideodomofony. Klasyczny model domofonu pozwala wprawdzie otwierać bramkę czy drzwi wejściowe, ale niestety nie da się zobaczyć kto znajduje się z drugiej strony, a tylko go usłyszeć.

Za to wideodomofon jednorodzinny jest jeszcze wyposażony w kamerkę, dzięki temu można rejestrowany z niej obraz oglądać na wyświetlaczu. I to nie tylko wówczas, gdy ktoś zadzwoni, ale praktycznie bez przerwy można mieć pełny podgląd na okolicę, w której zamontowana została zewnętrzna jednostka.

Ciekawą funkcją, która jest oferowana w najnowocześniejszych wersjach tych urządzeń, jest wygodna integracja ze smartfonami. Nie trzeba być wtedy w mieszkaniu aby sterować otwarciem wejścia, zrobić to można z każdego miejsca, w jakim ktoś przebywa.

Doskonałym przykładem tego typu sprzętu jest wideodomofon eura, jeden z najbardziej docenianych w swojej klasie. Jednostkę sterującą i zewnętrzną dobrze będzie połączyć za pomocą sieci bezprzewodowej, można wtedy uniknąć niezbyt wygodnego ciągnięcia kabli do bramy. Ale niekiedy wersja z przewodami lepiej się sprawdzi, aktualnie oba rozwiązania są dostępne bez żadnego problemu. Interesujące możliwości ma też wideodomofon dwurodzinny. Urządzenie tego typu świetnie się sprawdza przykładowo przy domach bliźniaczych czy jakiś innych obiektach które są współdzielone.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY