Jakie odmiany betonu są często stosowane w budownictwie

Beton znaleźć można w ogromnej większości budynków i różnych obiektów. Między innymi się z niego wykonuje fundamenty, stropy i wszystkie inne konstrukcyjne elementy, które posiadać muszą dużą wytrzymałość i odporność. Przeważnie w celu poprawienia wytrzymałości stosowane są zbrojenia ze stali, dzięki czemu wytrzymałość takiej konstrukcji zwiększa się wiele razy.

W pierwszej chwili może się wydawać, że zrobienie betonu powinno być łatwe, ponieważ wystarczy zalać kruszywo i cement wodą, dobrze wszystko wymieszać i wylać w wyznaczone miejsce. Ale w praktyce jest zupełnie inaczej, ponieważ mieszanka musi posiadać odpowiednie parametry techniczne, a te uzależnione będą od zastosowanych materiałów. Cementu budowlanego jest parę różnych rodzajów, różniących się wytrzymałością i czasem wiązania, a do tego zastosować można różne rodzaje kruszyw. Generalnie betony budowlane można podzielić na ciężkie, zwykłe i lekkie, a taki podział uzależniony jest od masy w stosunku do jednostki objętości.

Najczęściej używane są betony zwykłe, w których kruszywem są piaski, żwiry czy też kamienie bazaltowe, lecz wśród nich występuje również wiele odmian przeznaczonych do jakiś konkretnych zastosowań. Obecnie najlepszą metodą jest zamówienie betonu w jednej z firm zajmujących się jego produkcją, wtedy dostanie się produkt o dokładnie ustalonych parametrach, przygotowany do wylania. Dużo informacji na ten temat znaleźć można w internecie, jeśli ktoś zainteresowany będzie rodzajami i zastosowaniem betonu, to może wpisać w wyszukiwarce hasło zaprawa murarska i przejrzeć otrzymane wyniki.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY