Jakie płytki podłogowe najlepiej się sprawdzą w łazience

Wybór odpowiednich łazienkowych płytek wcale nie należy do łatwych rzeczy. Wielu klientów zamawiając mozaiki gresowe czy któregoś z naszych producentów w pierwszej kolejności swoją uwagę zwraca na kolor i wzór. Rzecz jasna jest to jak najbardziej naturalne, bo przecież łazienkę się urządza na długie lata, i ułożone tam płytki łazienkowe powinny się podobać właścicielowi. Ale podczas zakupu należy również zwrócić swoją uwagę na parę istotnych parametrów, o których większość ludzi nie pamięta.

Obecnie wybór płytek łazienkowych jest bardzo zróżnicowany. Oprócz klasycznych wymiarów coraz częściej klienci wybierają płytki o dużych gabarytach, które wyglądają elegancko i nowocześnie. Świetnie się one sprawdzają w łazienkach o dużej powierzchni, do mniejszych zdecydowanie lepiej jest jednak pozostać przy mniejszym wymiarze. Lecz moda skręca też w drugą stronę, niezwykle ciekawym jej przykładem są mozaiki gresowe.

Wkomponowane w odpowiedni sposób na poszczególne ściany prezentują się naprawdę niesamowicie, chociaż trzeba sporo się natrudzić przy ich układaniu. W przypadku płytek na podłogę bardzo istotną rzeczą jest antypoślizgowość, bo bezpośrednio wpływa to na bezpieczeństwo użytkowania. Przyjrzeć się również należy odporności na uszkodzenia, zwłaszcza jeśli płytki będą kładzione w intensywnie użytkowanych pomieszczeniach. Wymienione wyżej parametry większego znaczenia nie mają jeżeli kupowana jest glazura na ścianę, lecz bez względu na miejsce montażu nasiąkliwość płytek powinna być mniejsza niż 3 procent.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY