Jakie są popularne rodzaje i odmiany przypodłogowych listew

Podłogi wykonane z gotowych desek albo paneli przeważnie wymagać będą jakiegoś wykończenia w postaci przypodłogowych listew. To one właśnie maskują niezbyt ładnie wyglądające szczeliny, jakie są niezbędne przy kładzeniu. W ostatnich czasach w listwach także się kładzie różnego rodzaju kable, przykładowo do internetu czy telewizji.

Wybranie odpowiednich listew nie jest wcale takim łatwym zadaniem jak wydawać się może na początku, także z tego powodu że w sprzedaży jest ich dostępna duża ilość. Po pierwsze listwy korner venezia różnią się od siebie rodzajem materiału, z jakiego je wykonano. Z tego też powodu nie każdy model będzie odpowiedni w każdym wnętrzu, tę rzecz również należy mieć na względzie. Aktualnie największą popularnością cieszą się listwy wykonane z PCV.

Materiał ten jest bardzo elastyczny i lekki, dzięki czemu daje możliwość łatwego korygowania jakiś nierówności. Prosty i szybki również jest ich montaż, nie trzeba do niego specjalistycznych urządzeń, ani dużych umiejętności manualnych. Oprócz atrakcyjnych cen dużą ich zaletą jest szeroki wybór wzorów i kolorów. Wielu producentów dopasowuje wygląd takich listew do konkretnych paneli, dzięki czemu wszystko można kupić jako cały zestaw. Lecz części osób mogą się one jednak nie podobać, chociażby dlatego że już na pierwszy rzut oka widać, że są jednak sztuczne.

Z tego też powodu osoby takie rozglądają się za innymi rozwiązaniami, których również na rynku jest sporo. I niejednokrotnie się decydują między innymi na modele zrobione z MDF, pokrywane lakierem albo okleiną przypominającą naturalne drewno. Tego typu listwy są często frezowane, co w pewnych rozwiązaniach bardzo ładnie wygląda. Frezować można także listwy wykonane z naturalnego drewna, które uznawane jest przez wielu za najlepsze. Jednak pewną ich niedogodnością jest stosunkowo wysoka cena, znacznie wyższa niż MDF czy PCV. Jak więc widać, typów listew do dyspozycji jest całkiem sporo, jeśli ktoś chciał będzie je kupić do urządzanego domu czy mieszkania, to może po prostu odwiedzić jakiś sprawdzony Korner sklep.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Posted in Dom