Jakim sposobem pozostać architektem drogowym?

Po wejściu kraju do Unii Europejskiej polska ekonomia stanęła przed możliwością szybkiego rozwoju. Wszyscy ludzie biznesu mieli nadzieję na poprawienie warunków życia, na podniesienie zatrudnienia, na dobre kontrakty oraz zarobki. Niestety, idealna passa trwała dość krótko, zapytanie, czy nie potrafiliśmy poradzić sobie z właściwą koniunkturą, skonstruować przepisów prawnych, zezwalających na szybki rozwój gospodarki, czy były to przedsięwzięcia celowe.

Żaden rząd nie umiał dostosować wielu spraw, skonstruować nowelizacji przepisów, przystosować ich do aktualnych pragnień. I tak skończył się boom w wielu branżach gospodarki, włączając z budownictwem, które jest jedną z najważniejszych gałęzi gospodarki w dowolnym kraju. Ożywienie na rynku budowlanym panowało jeszcze do EURO 2012, ale już w owym czasie można było usłyszeć głosy, że nie ma stosownego wsparcia państwa, iż firmy budowlane zaczynają mieć ogromne trudności finansowe w związku ze szkodliwymi metodami płatności, zwłaszcza, kiedy robią takie inwestycje, jak geotextiles.

Okazało się, że naprawdę, brak szansy wyegzekwowania zapłaty, nielogiczne przepisy skarbowe, wzrost wydatków osobowych, podniesienie podatków na materiały budownicze, spowodowały regres budownictwa – dużo osób straciło pracę, dużo firm budowlanych upadło, a dużo planowanych inwestycji nawet centralnych odsunęło się do bliżej nieokreślonej przyszłości. Niestety, nasz rząd nie wyciągnął jak dotąd z tej złej sytuacji żadnych wniosków, pewno udając, że wszystkiemu jest winien zastój.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY