Kilka ciekawych inspiracji na pomysłowe wykończenie domu albo mieszkania

Możliwości przy wykończeniu mieszkania albo domu są nieograniczone. Dużo z takich rozwiązań jest znanych praktycznie każdemu, ale niektóre wcale nie będą zbyt popularne. A mogą albo znacznie poprawić wygodę przy użytkowaniu budynku, lub też zagwarantować atrakcyjną, ciekawą stylistykę.

Do tej pierwszej grupy z całą pewnością będzie należeć hydroizolacja. O ile przy fundamentach stosuje się ją powszechnie, o tyle wielu właścicieli przy wykańczaniu łazienki na nią się nie decyduje. Nie z powodu kosztów, bo przy wszystkich wydatkach te stanowić będą niewielki ułamek całości, ale po prostu z niewiedzy co do tego, jak tego typu rozwiązanie jest przydatne. Zaaplikowanie odpowiedniej izolacji w miejscach które mogą być narażone na działanie wilgoci, przykładowo takich jak pobliże brodzika lub wanny będzie zabezpieczeniem przed ewentualnym przeciekaniem i zapewni pełną szczelność.

Za to do elewacji różnych budynków zamiast typowych tynków mineralnych można użyć desek z drewna. Deska elewacyjna to ogromna różnorodność wzorów i kolorów, dzięki czemu łatwo ją dopasować do budynku. Bardzo dobrze się sprawdza zarówno na całych ścianach, w roli kompleksowego wykończenia, ale też jako dekoracja przy okiennicach, kominach albo szczytach dachów. Deski elewacyjne najczęściej wykonuje się z naturalnego drewna.

Dzięki wybieraniu gatunków bardzo odpornych na niekorzystne warunki atmosferyczne i użyciu nowoczesnych impregnatów deski takie wytrzymają długie lata w niezmienionym wyglądzie. A kolejnym ich dużym plusem jest prosta i szybka instalacja.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY