Lamele ścienne – świetny pomysł do dekoracji wnętrza

Dekoracje są najważniejszym detalem w dopełnieniu całego wnętrza mieszkania. Bez nich salon wywierałby wrażenie niedokończonego i zarazem pustego. W salonie oprócz kanapy stolika oraz komody, umieszcza się także stół oraz krzesła, takiego typu meble doskonale sprawdzają się w trakcie świąt, czy innych większych imprez, gdzie wszyscy członkowie siadają w jednym miejscu.

Aby odpowiednio zaaranżować salon wystarczy jedynie trochę wyobraźni i chęci. Nie zawsze powinniśmy wprowadzać drastyczne detale, aby salon oddawał klasę oraz spójność z należącą do nas osobowością.

Czasami wystarczą drobne akcesoria, takie jak dekoracje stołu, a reszta pokoju wyda nam się i odmieniona oraz urządzona w nowym stylu. Stół jesteśmy w stanie udekorować nowoczesnymi podkładkami o ciekawych barwach oraz wzorach. Na początek przystrajania naszego pokoju codziennego, jakim jest salon, w jakim spędzamy większość dnia, wypada usunąć z niego wszelkie niekorzystne przedmioty, które tylko zaśmiecają powierzchnię.

Rozpocząwszy od starych pamiątek, jakie zbierają tylko kurz na szafkach i obrazach, które wiszą na ścianach totalnie nie komponując się z całością salonu. W ich miejsca możemy powiesić przyciągające zdjęcia z wakacji, jakie mają dla nas znaczenie emocjonalne, a przy tym nadadzą nowoczesny wygląd. Atrakcyjną opcją na ścianę są także lamele ścienne – lamele ścienne na płycie. Ożywienie ścian w salonie ma okazję także odbyć się poprze powieszenie designerskich ram, zamiast starych obrazów. Jeżeli chodzi o kolorystykę ścian, to wszystko zależy od tego w jakich kolorach czujemy się poprawnie.

Jeżeli uwielbiamy kolory i energetyczne odcienie, bombowym dodatkiem jest pomalowanie tylko jednej ściany, który może nadać gruntownie inny wygląd salonu. Jeżeli wolimy stonowane odcienie, w jakich możemy się wyciszyć i wypocząć, zastosujemy tu biele oraz beże, jakie uwydatnią kształt i kolor dodatków. Doskonałym sposobem na ożywienie i drobne zmiany w salonie będą kwiaty, a dokładniej doniczki z kwiatami. Parapety, które są zagracone rozmaitymi doniczkami, wolno uporządkować pod względem jednego stylu i nadać oknom innowacyjnego wyglądu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY