Opony do wózka widłowego – w jaki sposób je dobrze wybrać

Widłowe wózki są powszechnie używane w rozmaitych halach produkcyjnych czy magazynach. Za ich pomocą można przewozić duże, ciężkie rzeczy, a także dzięki wysięgnikowi je ustawiać na dużej wysokości. Same wózki występują w wielu wersjach, różniących się na przykład odmianą używanego napędu. Różne mogą także być opony stosowane w takich wózkach, a jednak to jest jeden z ważniejszych elementów wyposażenia.

Niektóre modele wózków pozwalają na montaż wyłącznie jednego rodzaju opon, przy innych jest większa elastyczność. Najbardziej popularne i najtańsze są pneumatyczne opony. Charakteryzują się one uniwersalnością i praktycznością, przez instalowane być mogą w zasadzie w w każdym tego typu pojeździe. Występują w dwóch odmianach, to znaczy diagonalnej i radialnej, a wybór konkretnego typu będzie uzależniony od miejsca i charakteru pracy. Sporym plusem opon z tej rodziny będzie ich niska cena zakupu i wysoka uniwersalność, lecz wiąże się to z mniejszą wytrzymałością na przebicia.

Dlatego też w miejscach, w których ryzyko wiążące się z przebiciem będzie większe, lepiej jest zastosować pełne opony. Ze względu na to, że nie mają one we wnętrzu powietrza, to ich odporność na uszkodzenia mechaniczne jest znacznie większa. Jednak ta wersja opon charakteryzuje się dużo niższą amortyzacją, co w części przypadków spowodować nawet może uszkodzenie ładunku. Sporo na temat wyboru opon znajdzie się na przykład w internecie, można w wyszukiwarce podać hasło opony pełne do wózka widłowego Stalowa Wola i przeglądnąć zwrócone wyniki.

+Tekst sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY