Rewizyjne klapy – w jakich miejscach się je stosuje

Wykończenie domu czy mieszkania tak, żeby wszystko było tam bezpieczne i funkcjonalne nie będzie wcale taką łatwą sprawą. Są bowiem do zastosowania różne elementy, których w pierwszej chwili nie widać zupełnie, a jakie są bardzo potrzebne. Niestety niejednokrotnie fachowcy z różnych powodów zapominają o nich, a potem w przypadku jakiejś kontroli właściciel ma jakieś kłopoty.

Czasami po prostu nie chce im się wysilać, ponieważ montaż wiązał się będzie z jakąś pracą, i po prostu będą woleli nie zrobić z tym nic. Dotyczy to tak naprawdę wszystkich typów instalacji, na przykład przy wodzie niezbędny będzie wygodny dostęp do liczników, czy zaworów, a przy systemie wentylacji jakieś miejsce do kontroli przewodów. W takich zastosowaniach idealnie się sprawdzi jakaś dobrze dopasowana Klapa rewizyjna, przy pomocy jakiej bardzo łatwo będzie się można dostać do środka.

Klapy rewizyjne składają się najczęściej z ramki, którą montuje się w ścianie czy płycie gipsowo-kartonowej, i drzwiczek z zawiasami. Ramki najczęściej wykonuje się ze stali lub aluminium, jeśli montowane one będą w pomieszczeniu o dużej wilgotności, to należy zobaczyć, na ile są odporne na rdzę.

Drzwiczki z kolei również często oferowane są w wersji stalowej, ale można też spotkać je zrobione z jakiegoś innego materiału. Tym sposobem wszystkie klapy ei60 mogą zostać dobrze dopasowane do wnętrza, tak że ich praktycznie nie będzie widać. Można je bowiem na przykład pomalować, nakleić płytki czy wykończyć w jakiś inny sposób.

+Tekst Reklamowy+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY