Sprawdzony sposób na to, aby się pozbyć z domu kun

W wielu jednorodzinnych domach często pojawiają się jacyś nieproszeni goście. Niektórzy z nich naprawdę będą uciążliwi, i mogą spowodować różnego rodzaju szkody. jeden z najczęściej spotykanych to właśnie domowa kuna, która często buduje swoje gniazda na strychach czy poddaszach. Wielu osobom kojarzy się ona z miłym, sympatycznym zwierzątkiem. Tymczasem to jest przebiegły i sprytny drapieżnik, którego obecność może właściciela budynku narazić na szereg szkód.

Kuna na strychu poważnie zniszczyć na przykład może ocieplenie oraz izolację, a naprawienie tego niejednokrotnie wiąże się z wysokimi kosztami i koniecznością wykonania skomplikowanych prac. Na kuny często też narzekają właściciele aut, gdyż często przegryzają one przewody w samochodach. Z tego też powodu jeśli ktoś dostrzeże obecność tych drapieżników, to powinien zająć się ich skutecznym odstraszaniem.

Sposobów i pomysłów na to, jak pozbyć się kuny z poddasza znajdzie się sporo, lecz duża ich część zupełnie się nie sprawdza. To na przykład dotyczy hałasowania czy sypania jakimiś pachnącymi substancjami, kuny niezwykle szybko przyzwyczajają się do tego. Jako naprawdę skuteczny sposób można jednak polecić odstraszacz na kuny. Jest on złożony z cienkich kabli, jakie są dokładnie rozciągnięte wokół całego budynku. Przez te kable puszczany jest prąd o niedużym natężeniu, który nie spowoduje żadnej krzywdy u zwierząt. Będzie on jednak na tyle nieprzyjemny, że po kilku próbach wejścia do budynku kuny z reguły sobie odpuszczają i znajdują inne miejsce.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY