Sprzedaż żywych choinek – czy da się na takim biznesie zarobić

Nie bez przyczyny wiele osób twierdzi, że Święta Bożego Narodzenia to czas największych zysków w wielu branżach. To wtedy właśnie są kupowane bardzo duże ilości upominków i prezentów, także wtedy w wielu domach ubierane są żywe choinki. Z takich też powodów jeżeli ktoś szuka pomysłu na dochodowy biznes w tym właśnie okresie, to może właśnie pomyśleć o sprzedawaniu prawdziwych drzewek.

Oczywiście jak do każdego innego biznesu, należy i do tego odpowiednio przygotować. Jeżeli ktoś popełni jakieś błędy, o które w rzeczywistości wcale nie jest tak trudno, to ostatecznie może stracić na tym interesie. A pamiętać trzeba, że choinki sprzedają się tak naprawdę tylko do wigilii, a później będą się nadawać do wyrzucenia. Podejmując decyzję o choinkowym biznesie przede wszystkim trzeba znaleźć odpowiednie miejsce. Naprawdę polecane są lokalizacje przed marketami i centrami handlowymi, lecz tam liczyć się trzeba z wysokimi kwotami za wynajęcie a zapewne też i jakąś konkurencją. Można też spróbować stanąć na jakimś placu targowym, tam także można liczyć na sporą liczbę odwiedzających. Niektórzy z przedsiębiorców także się decydują na wynajęcie jakiegoś większego placu, położonego przy jakiejś ruchliwej ulicy.

Rozwiązanie to jest o tyle dobre, że przeważnie i tak po choinki jeździ się jakiś samochodem, a jeżeli dany punkt dobrze będzie oznaczony, to i sporo kierowców być może się w nim zatrzyma. A dużym plusem takich placów jest dostępne miejsce, co pozwoli na posiadanie szerokiej oferty drzewek, w różnych wielkościach i gatunkach. Mając już znalezione miejsce należy zadbać o to, aby mieć czym handlować. Jeżeli ktoś nie będzie posiadał swojej własnej hodowli, to najlepszą opcją będzie rozpoczęcie współpracy z jedną z hurtowni choinek. Hurtownie takie bez problemów można znaleźć w internecie, na przykład wpisując w oknie wyszukiwarki hasło choinki cięte hurt śląskie i przeglądając otrzymane wyniki. Modele takiej współpracy mogą być bardzo różne. W niektórych przypadkach będzie trzeba samemu podjechać po drzewka i zawieźć je na miejsce swoim własnym transportem, ale dużo hurtowni ma też w pakiecie dowóz do każdego miejsca w kraju. Koszty takiego transportu związane są z tym, jakie i ile drzewek zostanie zamówione, i to jest następna bardzo istotna sprawa do przemyślenia. Aby dopasować swoją ofertę do dużej ilości kupujących, to pasuje posiadać spore zróżnicowanie drzewek.

Z pewnością zabraknąć nie może klasycznych świerków i jodeł kaukaskich, zwłaszcza ostatni z tych gatunków cieszy się ostatnio ogromną popularnością. Mimo że dość dużo on kosztuje, to jednak jego cenę rekompensować będzie piękny wygląd i żywiczny aromat lasu. Ale dla większej różnorodności warto mieć także na placu świerki kłujące i srebrne, które mają ten plus w porównaniu z pospolitym, że nie spadają z nich igły. Obowiązkowo zabrać należy o odpowiednie zróżnicowanie jeśli chodzi o wielkość. Całkowicie innych drzewek będą bowiem szukać osoby mające mieszkanie w bloku, a innych posiadacze wysokich, dużych salonów. Jak można więc zobaczyć, przy takim biznesie pamiętać trzeba o paru sprawach, ale jeśli się go dobrze zaplanuje, to z pewnością się na tym zarobi.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Posted in Dom