Struktura domu – na czym nie trzeba oszczędzać?

W ciągu poprzednich kilku lat w stworzonym przez nas państwie o wiele wzrosło budownictwo domów jednorodzinnych, coraz więcej takich domów mieszkalnych budują deweloperzy, więcej także jest tego typu inwestycji osób indywidualnych, jakie zlecają budowę domu wykwalifikowanej ekipie budowlanej. Jest to możliwe z uwagi chociażby na fakt, że relatywnie taniej wolno wybudować prywatny dom w porównaniu do kupna gotowego już mieszkania w obiektu wielorodzinnym w odpowiedniej lokalizacji, głównie dotyczy to najogromniejszych miast naszego kraju.

Przed budową własnego domu na pewno najważniejszymi sprawami będzie znalezienie należytej działki pod nasza idealna inwestycję oraz oszacowanie, które projekty domów są dostępne – chodzi bezsprzecznie o projekty już gotowe, proponowane w katalogach.

Jeśli okaże się, że dany projekt niezmiernie nam odpowiada, niemniej jednak nasze finanse są nieco za szczupłe dla sfinalizowania oczywiście tej inwestycji, mamy do wyboru 3 wyjścia. Pierwszym będzie poszukanie rezerwy walutowej, by niemniej jednak zrealizować dany projekt, jako najbardziej nam odpowiadający. Następne rozwiązanie to wybór innego projektu, takiego jaki będzie przedstawiał dom w niższej cenowo półce inwestycyjnej. Trzecia opcja to zostanie przy wyłonionym na wstępie projekcie, jednak obniżenie kosztów budowy naszego domu.

Wybierając to trzecie wyjście trzeba jednak pamiętać, iż są kwestie, kiedy realizowana jest budowa domu, na których całkiem nie wolno oszczędzać – i tego powinniśmy bezwzględnie przestrzegać. Na pewno nie należy oszczędzać na jakości fundamentów, a więc beton do ich wykonania powinien być odpowiedniej jakości, najprzyzwoiciej jest zamówić gotowy beton w wypróbowanej na rynku firmie.

Na niektórych detalach, jak ogroczenie na czas budowy można – więcej na Stopy betonowe. Kolejna kwestia to ocieplenie obiektu – od tego będzie zależała termoenergetyczność domu, a wobec tego przyszłe rachunki za jego ogrzanie. Nie wolno oszczędzać też na jakości poszczególnych instalacji, a w takim razie wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej czy gazowej – to będzie stanowić o stworzonym przez nas bezpieczeństwie, jako przyszłych użytkowników inwestycji oraz sprawnym funkcjonowaniu domu jako całości.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY