Wybór stołu do jadalni – o czym należy pamiętać

Stół jest jednym z podstawowych mebli w naszych domach, i z tego powodu przy jego zakupie należy zwrócić swoją uwagę na kilka ważnych spraw. Zwłaszcza że aktualnie możliwości są naprawdę duże, począwszy od kształtów i wymiarów, a kończąc na materiałach. Wybór najbardziej odpowiedniego w dużym stopniu będzie zależał od wielkości pomieszczenia, w którym będzie on stał. Zaleca się, aby pozostawić po bokach przynajmniej 60 cm wolnego miejsca, tak aby można było wygodnie odsuwać krzesła.

Jeśli ktoś dysponuje mniejszą kuchnią, to czasami nie uda mu się zachować tej odległości, ale wtedy korzystanie ze stołu już tak komfortowe nie będzie. Od ilości miejsca w pewien sposób uzależniony będzie także kształt wybieranego mebla. Klasyczne prostokątne wersje cieszą się największą popularnością, i dostępne są w ogromnej ilości modeli. Ale w przypadku małych pomieszczeń warto też rozważyć drewniany stół okrągły rozkładany.

W szczególności wersje mające jedną nogę pośrodku są naprawdę praktyczne i wygodne, ponieważ ustawiać w nich można krzesła bez ograniczeń. Dodatkowo taki okrągły stół rozkładany można w razie potrzeby powiększyć nawet o kilkadziesiąt centymetrów, chociażby przy jakiejś rodzinnej imprezie. Jeżeli chodzi o używane materiały, to tu także możliwości jest całkiem sporo. Drewno jest praktyczne i uniwersalne, zapewnia ładny wygląd i dużą wytrzymałość. Ale do jakiegoś nowoczesnego wnętrza można pomyśleć o stołach zrobionych z metalu i szkła, a także cieszących się coraz większą popularnością modelach z żywicy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Posted in Dom