Wykorzystanie blach i ich montaż – blachowkręty są potrzebne

Jednym z na ogół zadawanych producentom pytań w sprawie blach jest pytanie o ich dobry sposób montażu i przechowywania blach w okresie bezpośrednio poprzedzającym zamontowanie ich na dachu. Jeśli montaż ma nastąpić od razu po zakupie (do granic możliwości trzy do czterech tygodni od daty wyrobów), trzeba rozciąć opakowanie, w jakim znajdują się blachy oraz ustawić je pod nieznacznym skosem, aby zapewnić spływanie możliwym wodom opadowym. Jeżeli zaś okres między wyrobem a montażem blach ma być dłuższy, wówczas konieczne jest rozcięcie paczki, w jakiej blachy zostały dostarczone przez producenta.

Następnie między arkuszami wypada umieścić listwy dystansowe, by umożliwić luźny przepływ powietrza w opakowaniu. Pod żadnym pozorem nie można kłaść paczki z blachami bezpośrednio na ziemi, a arkusze trzeba gromadzić w miejscu bezpiecznym, przewiewnym i suchym, żeby nie doprowadzić do zmarnienia blach przez działanie elementów środowiskowych – dlatego zainwestuj w blachowkręty. Jedną ze spraw, która w najwyższym stopniu intryguje kupujących blachy, jest sposób gromadzenia blach pomiędzy zakupem a montażem.

W szeregu przypadków z powodów technicznych bądź też budżetowych nie są w stanie bo zainstalować blach na dachu bezpośrednio po zakupie. Przede wszystkim, nie wypada blach kłaść bezpośrednio na ziemi, bo może doprowadzić to do szeregu uszkodzeń chemicznych i blokuje odpływ przypuszczalnych wód opadowych, które mogą znaleźć się w paczce.

Poza tym, nie wolno pozostawiać blach zamkniętych w nierozciętym opakowaniu. Do prawidłowego oraz bezpiecznego przechowywania potrzebują wolnego dojścia powietrza. Jeśli blachy mają znajdować się w opakowaniu do trzech, czterech tygodni od daty produkcji, wystarczy jedynie naciąć paczkę oraz umieścić je pod delikatnym skosem. Jeśli jednakże kupujący organizują trwające dłużej przechowywanie blach przed montażem, powinni bezdyskusyjnie umieścić pomiędzy pojedynczymi arkuszami listewki dystansowe, aby umożliwić swobodny dostęp powietrza do blach.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY