Zasady profesjonalnego montażu paneli podłogowych

Zdobywających panele wielu klientów kieruje się tylko kolorem oraz ceną. Nie jest to słuszne ponieważ materiał z jakiego są one wykonane i konserwacja mają decydujące znaczenie w ich trwałości w trakcie użytkowania.

Najrówniej przy kupnie zdecydować się na jeden praktyczny rodzaj w różnych odcieniach oraz wzorach – więcej na panele najczęściej kupowane sklep. Nie jest to niemniej jednak mądry wybór. Panele w toalecie będą poddane innym czynnikom aniżeli w sypialni czy też pomieszczeniu gospodarczym. Do sypialni starczą panele podłogowe średniej jakości o ciepłych kolorach lecz już do kuchni, panele powinny być odporne na wilgoć.

Muszą także posiadać grubszą pierwszą warstwę, co uchroni nas przed prędkim ścieraniem. Jeśli będziemy chcieli zainstalować panele w pomieszczeniach gospodarczych, kwestia przedstawia się absolutnie inaczej. Niebawem po montażu przestrzeni powinniśmy pomyśleć o odpowiedniej konserwacji.

Niekiedy potrzebna może być nawet powłoka ochronna. Wypada pamiętać że panele nie są ze stali, lecz często jest to nie do końca trwały materiał. Wobec tego też wybór właściwego materiału powinien być dokonany ze względu na przeznaczenie, a nie cenę. Układając panele przy ścianie lub ewentualnie rogu pomieszczenia błyskawicznie przekonamy się, iż potrzebujemy czegoś do docinania szczegółów. Nie zaleca się tutaj piłek ręcznych bo panele powinny zostać docięte co do milimetra.

By cięcie było łatwe przyda nam się kątownik stolarski czy też poziomica. Gdy ułożymy pierwsza linię paneli może się również okazać, iż na składniach powstały maleńkie rowki. Wtedy też powinniśmy użyć pasów uciskowych. Gdy panele są składane na kleju najprawidłowiej pozostawić założone pasy na kilkanaście minut.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY